Medzinárodný deň detí v Šaci
V sobotu 7. júna 2025 sa v priestoroch Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice-Šaca konala oslava Medzinárodného dňa detí. Podujatia sa zúčastnilo mnoho príslušníkov a zamestnancov ústavu so svojimi ratolesťami.
Po príhovore riaditeľa ústavu plk. Ing. Jána Lukáča, DBA si návštevníci mohli vychutnať bohatý program, ktorý pre nich pripravili príslušníci z úseku služobnej kynológie, či členovia poriadkovej jednotky s ukážkami ich služobnej činnosti. Návštevníci si mohli prezrieť techniku, vozidlá a zbrane používané v Zbore väzenskej a justičnej stráže.
Nasledovala ukážka činnosti Záchrannej zdravotnej služby Košice a činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Košiciach-Šaci, ktorí v závere podujatia deti prekvapili penovou párty.
Celé podujatie sa nieslo v rodinnej atmosfére. Deti sa aktívne zapájali do súťažných disciplín, za ktoré dostali pečiatky, ktoré slúžili ako vstupenky do stánku s nápojmi, ovocím, sladkosťami a hračkami. Horúce počasie zmierňovalo bohaté občerstvenie pod stanmi. Obľúbenou aktivitou bolo opäť maľovanie na tvár. V závere podujatia boli deti za svoju aktivitu obdarené účastníckymi medailami.