Prejsť na obsah
Oficiálna stránka

Vzácna návšteva priniesla za mreže pokoj a pozdrav od pápeža

Stredu 26. júla na sviatok sv. Joachima a Anny, zavítal do ústavu v Banskej Bystrici veľvyslanec Svätej stolice na Slovensku Jeho Excelencia apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli, ktorý bol menovaný pápežom Františkom 2. júla 2022.


Po príchode do ústavu vzácneho hosťa privítal plk. Mgr. Ivan Petrán, riaditeľ ústavu spolu s biskupským vikárom pplk. Mgr. Petrom Nižníkom, ktorý zastupoval biskupaMons. Františka Rábeka, Ordinára OS a OZ SR. Následne spolu so služobným zástupcom pplk. Mgr. Jánom Moravčíkom navštívili oddelenia výkonu väzby a výkonu trestu, kde sa apoštolský nuncius mal možnosť stretnúť s obvinenými a odsúdenými.


V popoludňajších hodinách sa potom vo veľkej zasadacej sále konala sv. omša pre vyše 80 obvinených a odsúdených, za účasti príslušníkov a civilných zamestnancov. Gospelovým spevom a hudbou obohatili stretnutie pred a počas sv. omše členovia väzenského spoločenstva Dismas s Michalom Libantom.


Počas príhovoru apoštolský nuncius povzbudil prítomných ku kresťanskej nádeji, ktorá je svetlom a istotou na ceste života. Tiež im tlmočil pozdrav pápeža Františka, ktorý ma blízko práve k ľudom, bratom a priateľom v týchto zariadeniach. V závere navštívil Jeho Excelencia Mons. Nicola Girasoli oddiel doživotných trestov, kde sa mal možnosť neformálne stretnúť s odsúdenými umiestnenými na tomto oddiele.


Stretnutie bolo vzájomným obohatením teda nielen príslušníkov, zamestnancov, obvinených a odsúdených, ale aj pre Jeho Excelenciu apoštolského nuncia Mons. Nicolasa Girasoliho, ktorý ocenil podmienky v ústave a spôsoby práce pri zaobchádzaní s obvinenými a odsúdenými osobami.


Fotografie k článku

Fotografia galérie
Logo úradu vlády Slovenskej republikyLogo ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky
Logo českého väzenského a justičného strážneho zboru
Logo zboru maďarskej väzenskej a justičnej stráže
Logo zboru poľskej väzenskej a justičnej stráže