Prejsť na obsah
Oficiálna stránka

Sima spievala v ústave Banská Bystrica

Vo štvrtok 15. augusta 2019 zavítala do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Banská Bystrica speváčka Sima, aby v kultúrnej miestnosti zaspievala stovkám obvinených a odsúdených.

Sima, slovenská hip-hopová speváčka a raperka, má na konte niekoľko popových skladieb. Jej videosingle Dýchaj, Nevolaj mi a Kabrio sa v priebehu pár hodín dostali na vrchol rebríčka Youtube trending (prvé dva menované majú v súčasnosti viac ako 1,5 milióna prehratí). Všetky tri single pochádzajú z jej druhého albumu Podľa seba. Singel Spolu mal len za polrok od vydania 12 miliónov prehratí, no ani tento chytľavý drum-bassovo-popový singel rádiá veľmi nepodporili. Sima týmto komerčným úspechom prekonáva mnohé vychytené hviezdy slovenskej scény, napriek tomu jej skladby nehrávajú v rádiách. Neobjavuje sa ani na stránkach bulváru. Pre raperku sú dokonalou náhradou (ako u väčšiny raperov) sociálne siete. Ku skvelému štartu s vlastnou tvorbou jej dopomohol raper Ego, ktorý s ňou nahral skladbu On je len kamarát. Aj za najúspešnejšou skladbou z jej albumu Princíp vzájomnosti je jednoznačne druhá spolupráca s Egom. Albumom trafila do čierneho a stala sa (hudobne aj tematicky) jedným z najvýraznejších hlasov svojej generácie. S úspechom Simy prišlo aj veľa neprajníkov, ktorí jej úspech považujú za omyl, ale mladá talentovaná speváčka a textárka si z toho ťažkú hlavu nerobí. Sima vie, že jej úspech nie je žiadna náhoda a naplno využíva dieru na trhu.

Sympatická speváčka nielen svojím zjavom, ale i výborným speváckym výkonom zabodovala u obvinených a odsúdených. Piesne ako On je len kamarát, Anonym Mood, Kabrio a iné vyvolali u prítomných pocity eufórie, šťastia a po záverečnej piesni Princíp vzájomnosti ju ocenili dlhotrvajúcim potleskom.

Sima priniesla medzi prítomných obvinených a odsúdených výbornú atmosféru, energiu, šarm, spontánnosť, ale i slová plné povzbudenia a nádeje, za čo jej patrí veľká vďaka.

Fotografie k článku

Fotografia galérie
Logo úradu vlády Slovenskej republikyLogo ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky
Logo českého väzenského a justičného strážneho zboru
Logo zboru maďarskej väzenskej a justičnej stráže
Logo zboru poľskej väzenskej a justičnej stráže