Prejsť na obsah
Oficiálna stránka

Odpustová slávnosť v nitrianskej väznici

Nitra, 21.7.2019 - 42 odsúdených žien sa zúčastnilo odpustovej slávnosti, ktorú viedli vzácni hostia z kňazského a rehoľného prostredia Katolíckej cirkvi na Slovensku.

Odpustovej slávnosi k úcte blahoslavenej Zdenky Schelingovej, patrónky farnosti v nitrianskom ústave, sa zúčastnilo päť kňazov za asistencie väzenského diakona, por. PaedDr. Milana Jozeka, PhD. a spolu slúžili svätú omšu. Jej hlavnou myšlienkou bolo rozvíjanie duchovného, kultúrneho, výchovného a spoločenského potenciálu v nitrianskej väznici. Viacero odsúdených žien využilo prítomnosť kňazov a vyspovedali sa. Rehoľné sestry z Kongregácie milosrdných sestier Svätého kríža z Trnavy počas stretnutia priblížili ženám životný príbeh blahoslavenej Zdenky Schelingovej.

S pozvanými hosťami sa v ústave stretol aj pplk. Mgr. Michal Čička, zástupca riaditeľa pre služobné veci v ústave Nitra, ktorý okrem iného hovoril aj o podstatných súvislostiach a špecifikách výkonu duchovnej služby v rámci možností nitrianskeho ústavu. Celému podujatiu v nitrianskom ústave žehnal ordinár OS a OZ SR Mons. František Rábek, ktorý bol o jeho priebehu informovaný a prostredníctvom svojho väzenského diakona odovzdal pozdrav všetkým zúčastneným.


Fotografie k článku

Fotografia galérie
Logo úradu vlády Slovenskej republikyLogo ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky
Logo českého väzenského a justičného strážneho zboru
Logo zboru maďarskej väzenskej a justičnej stráže
Logo zboru poľskej väzenskej a justičnej stráže