
Posledný májový víkend patril v športovo zábavnom areáli v Košiciach oslave Medzinárodného dňa detí. Podujatie pripravili Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody Košice v spolupráci so sociálnou komisiou a ZO OZ pri ÚVV a ÚVTOS Košice pre deti a rodinných príslušníkov zamestnancov a príslušníkov ústavu.
Slávnostný program otvorili príhovormi riaditeľ ústavu a predseda odborového zväzu. Privítali všetkých účastníkov, deťom popriali krásny deň plný zážitkov a povzbudili ich do pripravených súťaží.
Počas celého dňa mali deti možnosť preveriť svoju šikovnosť, rýchlosť, sústredenosť aj presnosť v zábavných disciplínach. Nechýbali súťaže s pingpongovou loptičkou, šípky a ďalšie aktivity, pri ktorých si mohli zmerať sily so svojimi rovesníkmi. Veľkú radosť priniesol aj celý areál plný atrakcií. Skákacie hrady, dopravné ihrisko s autíčkami, člnkovanie pre najmenších, maľovanie na tvár či ďalšie zábavné stanovištia vytvorili ideálne prostredie na aktívne trávenie voľného času.
Mimoriadny záujem vzbudili ukážky príslušníkov úseku služobnej kynológie a zásahovej skupiny oddelenia ochrany. Psovodi predviedli vysokú úroveň pripravenosti služobných psov, ktoré svojou poslušnosťou a šikovnosťou očarili malých aj veľkých divákov. Predviedli plnenie povelov, prácu s loptičkou, plazenie aj prekonávanie prekážok.
Veľkú pozornosť návštevníkov si získala aj ukážka zásahovej skupiny. Príslušníci predviedli dynamický scenár spacifikovania nebezpečného páchateľa, počas ktorého nechýbali realistické zásahové prvky vrátane použitia dymovnice a výstrelov. Cieľom nebolo len zaujať divákov atraktívnou prezentáciou, ale predovšetkým priblížiť deťom a ich rodičom náročnú, zodpovednú a profesionálnu prácu príslušníkov zboru pri ochrane bezpečnosti verejnosti a pri riešení krízových situácií.
Po aktívne strávenom dni plnom súťaží, hier a zaujímavých ukážok si účastníci mohli dopriať zaslúžený oddych. Pripravený výborný guláš, pizza a občerstvenie sa postarali o doplnenie energie a boli príjemným osviežením malým aj veľkým návštevníkom.
Skutočným vyvrcholením podujatia sa stala penová šou, ktorá vyvolala nadšenie a úsmevy na detských tvárach. Práve tento okamih sa stal pre mnohých nezabudnuteľnou bodkou za vydareným dňom.
Príjemné počasie a priateľská atmosféra vytvorili ideálne podmienky na stretnutie rodín, kolegov a ich detí. Podujatie opäť potvrdilo, že spoločné chvíle plné radosti, zábavy a zážitkov sú tým najkrajším darčekom, ktorý možno deťom venovať.









