Väznica Ilava opäť privítala koledníkov z "eRka"
Ľudové piesne, balady a hudba sú odjakživa spojené v umení. Ich výsledkom sú koledy, ktoré získali svoje typické miesto v období Vianoc. Tie väzneným osobám už od roku 2019 prinášajú do väznice Ilava koledníci „eRkári“- čiže koledníci z detskej organizácie s celoslovenskou pôsobnosťou.
Tento rok za brány väznice vstúpilo 10 koledníkov, ktorí spoločne s väzenským katolíckym kňazom vniesli do našich priestorov sviatočnú náladu a posolstvo viery. Koledníci spolu s kňazom prešli v ústave všetkými oddielmi, kde ich s nadšením čakali odsúdení z rôznych stupňov stráženia. Koledy a sviatočná atmosféra neobišla ani obvinených, kde sme navštívili mužov, ale aj obvinené ženy, ktoré sa nachádzajú vo výkone väzby v našom ústave.
A čo je vlastne zmyslom koledovania vo väzení? Priniesť dobrú zvesť o narodení Ježiša Krista všetkým bez rozdielu, kde ich rôzne životné okolnosti dostali a kde sa aktuálne nachádzajú.