Sebapoznávanie v spolupráci s TENENET o. z. Senec
V rámci sociálnej práce s odsúdenými sa od novembra 2022 v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Želiezovce pravidelne uskutočňuje skupinová forma práce s odsúdenými v spolupráci s PhDr. Zuzanou Aly a Mgr. Alexandrou Goľovou, zástupkyňami TENENET o. z. Senec.
Cieľom stretnutí je pomôcť väzneným osobám v sebapoznávaní, motivovanie k zmene správania a postojov, posilnenie sebaúcty, spracovávanie emócií, pomôcť lepšie sa zorientovať vo svojej situácii, vyjasniť si osobné a profesijné ciele a túžby, zvýšiť sebadôveru, prehĺbiť sociálne zručnosti, a pod. Odsúdení sa aktívne zapájajú do aktivít, diskusií, prejavujú úprimnú ochotu meniť svoje postoje, reakcie, otvorene zdieľajú svoje myšlienky, pocity, čo je najväčším prínosom pre úspešné plnenie vytýčených cieľov.
Stretnutia prebiehajú v duchu vzájomnej úcty, prijatia a rešpektu, čo vyvoláva vďačnosť a dobrý pocit v každom účastníkovi a očakávanie ďalšieho stretnutia.