
Do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice-Šaca zavítali 16. októbra 2025 vzácni hostia – speváčka Dominika Gurbaľová so svojou kapelou a Michal Libant zo spoločenstva Dismas. Ich návšteva priniesla medzi odsúdených nielen hudbu, ale aj slová povzbudenia, svedectvá o nádeji a posolstvo, že každý človek má možnosť začať znova.
Podujatie sa nieslo v priateľskej a otvorenej atmosfére, v ktorej sa hudba a rozprávanie vzájomne dopĺňali. Dominika Gurbaľová predstavila publiku svoju tvorbu, ktorá vychádza z hlbokej viery a z túžby prinášať Božie posolstvo prostredníctvom chválových a gospelových piesní. Jej úprimný prejav a silné texty sa dotkli sŕdc mnohých prítomných.
Michal Libant sa so zúčastnenými podelil o svoje skúsenosti s prácou v spoločenstve Dismas, ktoré pomáha väzňom a ľuďom po výkone trestu hľadať nový zmysel života. Svojimi svedectvami priblížil, že nikto nie je stratený navždy a že Boh dáva každému novú šancu na zmenu.
Celé stretnutie bolo pre odsúdených silným duchovným zážitkom a pripomenutím, že aj v prostredí, kde sa život často zdá byť zastavený, môže znieť piesňou nádej.
Na záver sa medzi účastníkmi niesli slová vďaky a tichého porozumenia. Hudba a svedectvá hostí zanechali v srdciach prítomných stopu – pripomienku, že svetlo nádeje dokáže presvietiť aj tie najtemnejšie miesta.




