Skip to content
Official website of the

Liečebno-rehabilitačné stredisko

Omšenie

Characteristics of the facility

Hlavným poslaním Liečebno-rehabilitačného strediska zboru v Omšení je poskytovať príslušníkom zboru preventívnu rehabilitáciu, kúpeľnú starostlivosť, rodinné rekreácie a zabezpečovať služobné akcie. Do užívania bolo odovzdané v roku 1977. Komplexná liečebno-preventívna starostlivosť je zabezpečená tímom vedeným lekárom balneológom a skúsenými fyzioterapeutmi s pestrou škálou terapie. Stredisko je organizačnou súčasťou Nemocnice pre obvinených a odsúdených a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Trenčín a ponúka ubytovanie v 42 dvojlôžkových izbách s možnosťou poskytnutia prístelky. Všetky izby disponujú kúpeľňou so sprchou, WC, televízorom, rádiom, chladničkou, majú terasu alebo balkón. V stredisku je k dispozícii 6 apartmánov. Kapacita strediska je 84 lôžok. Celková kapacita strediska, vrátane všetkých apartmánov, je 96 lôžok. Po náročnom dni je výborným relaxom plávanie v bazéne s teplotou vody 280C. Dĺžka bazéna je 15 metrov. Návštevníkom je k dispozícii telocvičňa s posilňovňou a stolným tenisom, zimná záhrada, tenisový kurt, dve ohniská na opekanie, biliard, bicykle, sánky, bežky, knižnica. Stredisko poskytuje aj klimatizovanú konferenčnú sálu a spoločenskú sálu so salónikom. V rámci strediska je zriadené aj otvorené oddelenie pre odsúdených mužov.

Príťažlivosť strediska zvyšuje blízkosť kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice so svojou dlhoročnou kúpeľnickou tradíciou, krásnym parkom ako stvoreným na relaxovanie ubytovaných hostí.


Vedúca zariadenia

mjr. Ing. Mária Fraňová

Vyštudovala Fakultu ekonomiky a riadenia na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. V Zbore väzenskej a justičnej stráže pracuje od roku 2005. Pôsobila vo viacerých funkciách v Nemocnici pre obvinených a odsúdených a Ústave na výkon trestu odňatia Trenčín, aj na Generálnom riaditeľstve zboru. Vedúcou Liečebno-rehabilitačného strediska Zboru väzenskej a justičnej stráže Omšenie je od roku 2010.

Information for the public

Mail address

Icon

Liečebno-rehabilitačné stredisko ZVJS Omšenie, priečinok 18, 914 43 Omšenie

Location in the Slovak Republic

Marker
Pigeon | © OpenStreetMap contributors

Documents for download

Photos from facility

Gallery image
Logo of the Government Office of the Slovak RepublicLogo of the Ministry of Justice of the Slovak Republic
Logo of the Czech Prison and Judicial Guard Corps
Logo of the Hungarian Prison and Judicial Guard Corps
Logo of the Polish Prison and Judicial Guard Corps