Úspech našich psovodov na kynologickej súťaži Väzenskej služby Maďarska

V dňoch 24. až 27. septembra 2019 sa v Národnej väznici Állampuszta konali Majstrovstvá väzenskej služby Maďarska v klasickej a špeciálnej kynológii 2019. Výpravu za náš zbor tvorili npor. Viktor Szabo (ÚVTOS Želiezovce), ppráp. Ing. Marián Hitka (ÚVV a ÚVTOS Nitra), súťažiacimi psovodmi boli npráp. Marián Trebuňák so služobným psom Frodom (ÚVTOS Košice-Šaca), npráp. Bc. Gábor Varga so služobným psom Hokym (ÚVTOS Želiezovce) a npráp. Alojz Farkaš so služobným psom Pikom (ÚVV a ÚVTOS Bratislava). Ako rozhodca bol na majstrovstvá pozvaný npor. Bc. Eugen Moré (ÚVV a ÚVTOS Prešov) a figurantom v disciplínach obrany bol npor. Dávid Štofaník (ÚVV a ÚVTOS Prešov). Okrem našich a domácich psovodov sa na majstrovstvách predstavili aj psovodi Polície Maďarska, Colnej správy Maďarska, Väzenskej služby Českej republiky a Väzenskej služby Poľskej republiky. Všetci naši psovodi absolvovali spoločne disciplínu „poslušnosť“, kde sa súťažilo vo vykonaní šiestich cvikov a disciplínu „branný beh“, ktorá pozostávala z testu obratnosti a fyzických cvikov. V kategórii klasickej kynológie v disciplínach „obrany“ reprezentoval náš zbor npráp. Bc. Gábor Varga a v disciplínach „stopy“ npráp. Alojz Farkaš. V kategórii špeciálnej kynológie reprezentoval npráp. Marián Trebuňák. V konečnom zhodnotení majstrovstiev naši psovodi so svojimi štvornohými „zverencami“ určite nesklamali a svojimi výkonmi všetkým zúčastneným ukázali výbornú úroveň pripravenosti našich psovodov a služobných psov. Dobré meno nášmu zboru urobili aj rozhodca npor. Bc. Eugen Moré s figurantom npor. Dávidom Štofaníkom.


Naši psovodi dosiahli umiestnenie:

npráp. Bc. Gábor Varga – 1. miesto „obrany“ (kategória celkovo)

npráp. Marián Trebuňák – 3. miesto „pachové práce“ (kategória iné ozbrojené zbory)

Fotografie k článku

Arrow
Arrow
Logo ZVJS

Zbor väzenskej a justičnej stráže

O zbore

 • Generálne riaditeľstvo

 • Archív a expozícia zboru

 • Banská Bystrica

 • Banská Bystrica-Kráľová

 • Bratislava

 • Dubnica nad Váhom

 • Hrnčiarovce nad Parnou

 • Ilava

 • Inštitút vzdelávania v Nitre

 • Košice

 • Košice-Šaca

 • Kováčová

 • Leopoldov

 • Levoča

 • Liptovská Štiavnica

 • Nitra

 • Nitra-Chrenová

 • Omšenie

 • Prešov

 • Ružomberok

 • Sučany

 • Trenčín

 • Želiezovce

 • Žilina

Informácie

 • Ochrana osobných údajov

 • Informácie o cookies

 • Štatistiky

 • Časté otázky a odpovede

 • Dokumenty na stiahnutie

 • Duchovná služba

 • Odborový zväz

 • Penologický výskum

 • Poskytovanie informácií

 • Pracovné príležitosti

 • Publikácie

 • Spolupráca pri zaobchádzaní s väznenými osobami

 • Sťažnosti

 • Tlačový servis

 • Udalosti

 • Verejné obstarávanie

 • Výročná správa

 • Zamestnávanie odsúdených

 • Zoznam utajovaných skutočností

 • Zverejňovanie dokumentov

 • phone

  +421/2/208 31 111

 • envelope

  kancelariagr@zvjs.sk

 • marker

  Šagátova 1, 821 08 Bratislava

Zbor väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky © 2019