Beseda s členmi komunity Cenacolo v ústave Ilava

Komunita Cenacolo je kresťanské združenie, ktoré prijíma stratených mladých ľudí, nespokojných a búriacich sa, zúfalých a beznádejných, teda všetkých tých, ktorí chcú opäť nájsť sami seba, opäť nájsť radosť a zmysel života. O živote v tejto komunite prišli odsúdeným porozprávať dvaja členovia vo štvrtok popoludní 14. decembra 2017.

Komunita sa zrodila v júli roku 1983 vďaka duchovnému pochopeniu rehoľnej sestry Elvíry Petrozzi, ktorá chcela darovať svoj život Bohu na osoh, predovšetkým k službe narkomanom a všetkým strateným mladým ľuďom. Komunita Cenacolo je postavená na troch základných pilieroch. Na modlitbe, práci a priateľstve. U nás na Slovensku dom komunity Cenacolo sa nachádza v Kráľovej pri Senci.

Zaujímavé však na tejto besede bolo priznanie sa viacerých prítomných, že v tejto komunite už boli. Je zrejmé, že „nie každý deň sú hody“ a že život v komunite je veľmi ťažký najmä pre ľudí, ktorí nemali predtým motív žitia a boli otrokmi látkových či nelátkových závislostí a väčšinou nemali v rodine vzor čistého života.


Fotogaléria