Hromadné darovanie krvi

Zo stránky Národnej transfúznej služby vyberáme: „Potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv. Celosvetovo je za jeden rok pacientom podaných viac ako 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek.
Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok.“
Dňa 15. mája 2019 v Oddelení výkonu trestu s miestom výkonu služby v Sabinove sa v rámci sprievodnej akcie 50. výročia osláv samostatného väzenstva na Slovensku a 50. výročia zriadenia Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Prešov uskutočnilo hromadné darovanie krvi. Terénny odber zabezpečovalo sedem skúsených transfúziológov prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky a zúčastnilo sa ho 30 príslušníkov a zamestnancov ústavu, ktorým patrí veľká vďaka.
Sme presvedčení, že týmto humánnym činom inšpirujeme aj ďalšie ústavy a prispejeme k pozitívnej prezentácii zboru.