Vianočný koncert skupiny G.O.D.´S v ústave Košice-Šaca

Dňa 27. decembra 2018 sa v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Košice-Šaca uskutočnil vianočný koncert skupiny G.O.D.´S, ktorý bol zavŕšením kultúrno-osvetových aktivít počas vianočných sviatkov. Členovia gospelovej skupiny G.O.D`S (Gospel vocal group of Slovakia) pochádzajú z Prešova. Tvorí ju šesť mladých nadaných ľudí: Janka Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Damiána Jurašková, Klaudia Krivá, Janka Petríková a Erik Holovka. Janka okrem spevu hrá na bongá, Petra na klavíri a obe sú umeleckými vedúcimi a líderkami skupiny.
Ich skladby bežne počuť vo vysielaní internetového rádia Wow a Rádia Lumen. Účinkovali i v televíziách RTVS a TV JOJ (Topstar a Československo má talent), TV Lux (relácia Čaviareň) a v miestnych televíziách v Poľsku, v Bratislave a na východnom Slovensku. Okrem gospelovej hudby interpretujú skladby známych umelcov, ako sú napr. Kirk Franklin, Whitney Houston a Michael Jackson.
Účinkujúcim sa podarilo vyčariť úprimný úsmev a vďačnosť na tvárach 159 odsúdených. O koncert bol medzi odsúdenými veľký záujem, no zúčastniť sa ho mohli len tí, ktorí si to zaslúžili. Vystúpenie bolo obohatené osobnými skúsenosťami a svedectvami, a to mu dodávalo náučný charakter. Bolo priam citeľné, ako ich anjelské hlasy roztápajú aj tie najtvrdšie srdcia.
Nezabudnuteľné predstavenie možno bez preháňania zaradiť medzi najlepšie hudobné vystúpenia v roku 2018 v ústave Košice-Šaca. Dôkazom toho boli vrúcne potlesky po každej skladbe a neutíchajúce standing ovation v závere.
Skupine G.O.D.´S patrí veľká vďaka za koncert, ktorým pripravili publiku naozaj nezabudnuteľné chvíle vianočných sviatkov a končiaceho kalendárneho roka, za ich úprimné slová a hlavne za ochotu, ktorú preukázali svojou prítomnosťou medzi odsúdenými.