Cesta zo Sučian na Moravu

V tomto nádhernom jesennom období, v dňoch 19. až 21. októbra 2018, zorganizovala ZO OZ ÚVTOS pre mladistvých Sučany pre príslušníkov zboru, zamestnancov zboru a pre ich rodinných príslušníkov návštevu vinárskych oblastí na Morave.

Na cestu sa vyrazilo v piatok po práci a cieľom boli Veľké Pavlovice pri Břeclavi. Po dlhej ceste, ktorú si účastníci skrátili neformálnymi debatami, ako aj vtipmi a spevom, po štyri a pol hodine dorazili do cieľa. Tam ich už čakala teplá večera a ubytovňa, kde si mohli oddýchnuť a pripraviť sa na sobotňajší program. V doobedňajších hodinách mali objednanú organizovanú prehliadku barokového zámku Valtice a kostola Nanebovzatie Panny Márie. Táto obec sa pýši titulom „hlavné mesto vína“. Rodina Lichtenštajnov vlastnila tento zámok dlhé roky, ako aj ďalší skvost, ktorý bol poobedným cieľom programu, lebo Lednicko-valtický areál je jedným z 34 miest svetového dedičstva UNESCO v Európskej únii. Bol to zámok v Lednici, ktorý používala táto rodina ako rekreačnú chatu. V čase prehliadky sa v jednej z jeho častí práve natáčala rozprávka pre Českú televíziu. A to už sa blížila hlavná časť programu cesty, návšteva vinárstva HALM. Ich vinice sa rozprestierajú na rozlohe 18 hektárov a ročná produkcia je 60 000 fliaš. Večer navštívili účastníci ich vínnu pivnicu vo Veľkých Pavloviciach. Najprv si pochutili na večeri a potom nasledovala degustácia bielych a červených vín, kde sa zároveň aj zabavili a zatancovali pri dobrej hudbe.

Tento víkend, plný nových zážitkov a chutí, prešiel účastníkom cesty veľmi rýchlo, za čo je potrebné sa poďakovať organizátorom.


Fotogaléria