Návšteva spisovateľa P. H. Baričáka v ústave Dubnica nad Váhom

Spisovateľ, cestovateľ, bloger, hudobník, fotograf, ale v prvom rade osobnosť a ľudská bytosť. Hovoríme o Pavlovi Hiraxovi Baričákovi, ktorý prijal pozvanie a dňa 7. decembra 2017 prišiel do ÚVTOS Dubnica na besedu s odsúdenými.

„Všetko je tak, ako má byť, dokonalo nedokonalé“ bola myšlienka, ktorou sa prihováral odsúdeným.

Bezprostredný, príjemný a pozitívne naladený, taký on je. Odsúdení boli príjemne zaskočení istotou, s akou podával životné skúsenosti a rady. Beseda a diskusia sa niesla v duchu slobody mysle a konania jednotlivca. Apeloval na prirodzenosť človeka, ako aj fakt, že nie je vždy na mieste hľadať príčinu bez primeranej sebareflexie.

Ak niekto z odsúdených čakal, že príde odmeraný spisovateľ vedomý si svojich úspechov, bol veľmi príjemne prekvapený. Pavol H. Baričák je taký, ako jeho knihy, priamy, čitateľný a pritom s úžasnou dávkou pokory. Ponúkol to, čo ponúka vo svojich knihách, návod na hľadanie pravdy, cesty k nej, a tým aj návodu na samotný život. Priblížil spôsob, ako zostať slobodný aj za mrežami, pretože slobodu myslenia a slobodného rozhodovania nosíme v hlave.

Na záver podaroval na obohatenie knižničného fondu knižnice pre odsúdených sedem kusov kníh, za čo mu patrí veľká vďaka.

 


Fotogaléria