Koncert nevidiaceho umelca Maroša Banga

Dňa 16. novembra 2017 sa odsúdení z otvoreného oddelenia Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Bratislava a odsúdení zaradení v minimálnom stupni stráženia – vnútorná prevádzka zúčastnili kultúrnej aktivity – koncertu nevidiacich umelcov manželov Alexandry a Maroša Bangovcov, ktorý sa uskutočnil v zasadacej miestnosti ústavu. Koncert, ktorý organizovala pedagogička kpt. Mgr. Lýdia Rajnohová, bol veľmi emotívny, keďže manželia Bangovci sa podelili so zúčastnenými aj so svojimi zážitkami zo života, z koncertovania, ale tiež s trápeniami a radosťami života. Nielen pre odsúdených, ale pre všetkých divákov bol ich život veľmi motivačný, keďže napriek svojmu handicapu sa dokážu tešiť zo života a rozdávať radosť iným.

Bangovci venovali odsúdeným tri CD s pesničkami Songs of my heart, V krajine snov – spievam, aby som žil a Čas vianočný. A tiež prísľub, že aj v budúcnosti radi príjmu pozvanie a vrátia sa do ústavu, keďže publikum bolo skvelé a sú radi, že môžu šíriť radosť aj medzi ľuďmi, ktorí viac či menej svojím pričinením boli odlúčení od svojich rodín. Popriali im veľa síl a skorý návrat k najbližším.

Na záver zúčastnení manželom Bangovcom poďakovali za návštevu a krásny zážitok aj kyticou kvetov a darčekovými prezentmi z dreva, ktoré vyrobili odsúdení z otvoreného oddelenia v rámci voľnočasových aktivít.


Fotogaléria